“גיבורים ומספרים”

משחק אסטרטגיה, ראשון מסוגו בעולם! 3 רמות לימוד ו-2 שלבי משחק, לילדים בני 7-14

המתמטיקה מעולם לא היתה קלה יותר, ממש משחק ילדים עם גיבורים מפתיעים.

איך נולד עולם הפנטזיה של העיר מיסגרדיה ונכלל במשחק הקופסה “גיבורים ומספרים”?

נעים מאוד, שמי ירון. מאז ומעולם אהבתי את מקצוע המתמטיקה.

חיפשתי דרכים לאפשר לילדים להתחבר למתמטיקה ואולי אפילו לאהוב אותה כמוני. הגעתי לתובנה כי הדרך הטובה ביותר לדבר עם ילדים היא דווקא דרך עולמות התוכן שלהם ומהמקומות שמעניינים אותם. אני שמח שגם כיום, בגיל 49, נותרתי ילד בנשמתי בעניינים האלה.

רציתי ליצור לילדיי ולילדים אחרים משהו שונה, שמצד אחד יאפשר להם לחזק את הכישורים המתמטיים שלהם ומהצד האחר ליהנות במהלך הלימודים שלהם.

חיפשתי משהו שלא היה כמותו. החלטתי לנסות ולשלב משחקי אסטרטגיה, גיימינג ועולמות הפנטזיה וביחד ליצור עולם חדש ומרתק הכולל את כל מה שרוב הילדים אוהבים: יצורים חזקים ומפחידים, מפלצות, עיר מסתורית, קוסמים וגיבורים שתפקידם לעזור ולהציל את העולם.

בתהליך ארוך, שארך יותר משנה בו היה לי חשוב לדייק את הכל ולבנות שכבה אחר שכבה את מרכיבי עולם הפנטזיה, יצרתי את משחק הקופסה הייחודי “גיבורים ומספרים”.

הקפדתי ליצור עולם בו הילדים ירגישו נוח, יאתגרו את עצמם והדרך שיעברו לפתרון חידות מתמטיות תהיה מהנה ומיוחדת עבורם: חבורת גיבורי על, מפלצות אימתניות, קוסמים, מכשפים, כוחות מיוחדים ולוחות קסם. עולם הרפתקאות שלם ומושקע שהילדים רק שמחים לצלול לתוכו.

את המשחק מובילים חמישה גיבורי על, אותם יצרתי כך שכל גיבור מחזיק “כוח מתמטי”  עם כישורים מיוחדים שהוא יכול להתקדם איתם בהתבסס על פתרון פעולות החשבון. פעולות אלו מאפשרות לו להציע לעולם יכולות מופלאות המסייעות לו להתקדם במילוי מטרתו שהיא מטרת המשחק. חלק מהדמויות הן דמויות אמיתיות, ילדים שאני מכיר, שלמדתי להכיר את הכוח הפנימי האדיר שלהם.

במשחק, הילדים מחזקים את כישורי החשבון שלהם, את החשיבה האסטרטגית לצד ביסוס הכישורים החברתיים, תוך כדי למידה מהגיבורים את חשיבות שיתוף הפעולה, העזרה ההדדית, תמיכה באחר ועוד. לאורך כל הדרך נהנים מהכיף של המשחק.

כל דמות שולחת מסר חיובי ומעצים לילדים.

עמית מרפלוס מציג את כוח השיתוף – באמצעות חשיבה חיובית הוא מחבר בין כל אחד ומצליח  להתמודד עם כל קושי.

 קפטן כפיר ברק – מביא שילוב של פעולות מתמטיות. היכולת  שלו מקנה לו עוצמה וכוח ואפשרות להתמודד ללא מורא בכל משימה.

 ליאם יחידת הסער – מייצגת את כוח החילוק, היא נוהגת לשתף עם אחרים  את  מה שיש לה באהבה גדולה ומגלה שהשיתוף מאפשר לה להתקדם.

דיוויד מינוסמן – מייצג את פעולת החיסור.  בעזרת כוחות העל שלו הוא מצליח להפחית את כל הלחצים ותמיד נמצא באזור כדי לתת מענה לכולם.

 אביה –  מוח הכפל  מייצגת את פעולת הכפל. הדמות שלה מאפשרת לה להכפיל דברים. בסיפור הרקע שלה, אנו לומדים כי בעברה היא התקשתה בפעולות חשבון אך היא לא ויתרה לעצמה ובעזרת מאסטר פי, דמות נוספת  במשחק,  היא מתגברת על הקושי ומצליחה.

המשחק כולל גם דמויות נוספות הנמצאות בעיר “מיסגרדיה” אותם פוגשים הגיבורים במסעם. הדמויות יכולות לסייע להם או לעצור אותם.

לכל דמות כוחות משלה.

זהו משחק אסטרטגיה, ראשון מסוגו בעולם! הוא כולל 3 רמות לימוד ו-2 שלבי משחק, כך שילדים בגיל 7 וגם ילדים בני 14 יכולים לשחק.

בעולם של מיסגרדיה כל אחד יכול, בעזרת כישורי החשבון שלו ובכל רמה שהיא להתקדם. ככל שהילדים ישחקו יותר במשחק הם יחזקו את כישורי החשבון שלהם, ילמדו תכנון אסטרטגי  ובדרך ילחמו במפלצות ויתקדמו.

המשחק מאפשר שיתוף פעולה, חשיבה על היריב ותכנון צעדים, לצד תחושת סיפוק והצלחה עם הגעה לסוף המסלול.

המשחק מומלץ לכל משפחה המבקשת משחק מאתגר מחשבתית המאפשר עידוד כישורים מתמטיים.

תהנו,

שלכם,

ירון

רוצים לקרוא עוד על המשחק ועל הדמויות , הכנסו להוראות המשחק

לרכישה

חוברת עבודה שפותחה על ידי ועל ידי המורה האהובה למתמטיקה חיה פינקל. בחוברות אלו ילדיכם יוכלו להמשיך ולתרגל חשבון עם הגיבורים האהובים מהמשחק.

החוברת מתאימה לילדים בכיתות א’-י’

לרכישה

חולצות גיבורים –  גיבורים וגיבורות גם על חולצות.  ילדכם ירגישו גיבורים בכל מקום עם חולצה איכותית עליה מודפסת דמות הגיבור האהוב או האהובה עליו.

לרכישה